NASZA HISTORIA

Początki firmy „Penkala” sięgają już roku 1966. Jej protoplastą był mój pradziadek -  Jan Branc, który początkowo konstrukcje i pokrycia wykonywał swojej rodzinie. Technologie, wówczas stosowane, nieco różniły się od dzisiejszych. Nie było tartaków, a krokwie przygotowywało się z całego kawałka drewna, ciosając. Co ciekawe, do dnia dzisiejszego zdarza nam się remontować dachy zrobione przez pradziadka.

Zawsze z dumą pojawiamy się na takich budowach. Konstrukcje wykonane zostały tak dobrze, że mimo upływu wielu lat, często wystarcza sama wymiana pokrycia.

historia dachy penkala


To właśnie Jan Branc nauczył mojego tatę - Zbigniewa Penkalę - sztuki ciesielsko-dekarskiej. Zabierał swojego wnuka na plac robót gdy ten miał 16 lat. Jakiś czas później tata założył swoją własną firmę. Przez lata ciężkiej pracy ojciec pozyskał dziesiątki zadowolonych klientów.


Rzeźbienie w drewnie, wycinanie krokwi, czy okucia blacharskie dopracował niemal do perfekcji. Umiejętności te optymalizują i przyspieszają pracę. Przez całe te lata praktyki, tata sprawdzał wiele materiałów i dostawców, dzięki którym teraz możemy z łatwością dobierać najlepsze opcje do zasobów finansowych klienta.

W dniu 19 czerwca 2017r. do życia została powołana firma P.U.H. Penkala – Adrian Penkala. Łączy ona doświadczenie gromadzone przez pokolenia, nowe technologie i innowacje.